Teknoloji

Bill Gates: ‘Yaşama şeklimizi tamamen değiştirecekler’

Gates, bir blog yazısında yapay zekanın giderek yaygınlaşmasıyla birlikte geleceğe dair bazı varsayımlarını paylaştı.

Bill Gates, ofiste çalışsın ya da çalışmasın herkesin 5 yıl içinde yapay zekayla desteklenen bir kişisel asistanına sahip olacağını öngörüyor: ‘Yaşam biçimimizi tamamen değiştirecekler’

Gates’e göre önümüzdeki beş yıl içerisinde farklı görevler için farklı uygulamalar kullanmayacağız. Bunun yerine telefonunuza veya bilgisayarınıza günlük dilde ne yapmak istediğinizi söylersiniz ve o da isteğinizi yerine getirebilir.

HERKESİN YAPAY ZEKAYA DAYALI KİŞİSEL ASİSTANI OLABİLİR

kapılar, “Yakın gelecekte çevrimiçi olan herkes, günümüz teknolojisinin çok ötesinde, yapay zekayla desteklenen bir kişisel asistana sahip olabilecek.”diyor.

Gates, kişi olarak sizinle ilgili bilgilere dayanarak görevleri gerçekleştirebilen bir yazılım kullanır. “ajan”Olarak isimlendiriyor.

“Ajanlar yalnızca herkesin bilgisayarlarla etkileşim biçimini değiştirmekle kalmayacak. Aynı zamanda yazılım endüstrisini de alt üst edecekler ve komut yazmaktan simgelere dokunmaya geçtiğimizden bu yana bilgi işlem alanında en büyük devrimi gerçekleştirecekler.”diyor Gates.

Çalışan temsilcilerin anahtarı, sizi bir kişi olarak tanımalarıdır. Hakkınızda ne kadar çok şey bilirlerse ihtiyaçlarınızı o kadar iyi anlayabilir ve size yardımcı olabilirler.

HAYATIMIZIN HER ALANINDA BÜYÜK BİR ROL OYNAYACAK

“Proaktifler siz sormadan önce önerilerde bulunabilirler. Görevleri uygulamalar arasında gerçekleştirirler. Faaliyetlerinizi hatırladıkları ve davranışlarınızdaki niyetleri ve kalıpları fark ettikleri için zamanla gelişirler.”

Bu bilgilere dayanarak ihtiyacınız olduğunu düşündükleri şeyi sağlamayı teklif ediyorlar, ancak nihai kararları her zaman siz veriyorsunuz.

Gates’in makalesi yapay zekanın sağlık, eğitim, üretkenlik, eğlence ve daha fazlasını nasıl dönüştüreceğini düşündüğünü ayrıntılarıyla anlatıyor. Sonuçta yapay zekanın hayatımızın her alanında büyük bir rol oynayacağını düşünüyor.

kapılar, “Temsilciler hemen hemen her faaliyette ve hayatın her alanında yardımcı olabilecekler. Bilgisayar endüstrisinde platformlardan, yani uygulamaların ve hizmetlerin üzerine inşa edildiği teknolojilerden bahsediyoruz. Android, iOS ve Windows platformlardır. Temsilciler bir sonraki platform olacak.”diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu